A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Глевахівський академічний ліцей Глевахівської селищної ради Київської області

Річний звіт про діяльність закладу за 2021-2022 навчальний рік

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ГЛЕВАХІВСЬКОГО ЗЗСО ГЛЕВАХІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ФАСТІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ АНДРИКЕВИЧ ІРИНИ ВАЛЕРІЇВНИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ НА ПОСАДІ ДИРЕКТОРА ЗА 2021/2022 Н.Р.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: ГЛЕВАХІВСЬКИЙ ЗЗСО

ДАТА ПРОВЕДЕННЯ: 14.07.2021

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКИ, УЧНІ!

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі освіти, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю вашій увазі звіт про свою діяльність у 2021/ 2022 навчальному році.

Загальна інформація про заклад

Глевахівський заклад загальної середньої освіти знаходиться в комунальній власності та є правонаступником всіх прав та обов’язків Глевахівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Васильківського району Київської області. Заклад є неприбутковою установою. Земельна ділянка, яка належить навчальному закладу має площу 3,000 га.

Засновником Закладу є Глевахівська селищна рада Фастівського району Київської області.

Органом управління Закладу є відділ освіти Глевахівської селищної ради Київської області.

Головною метою діяльності Закладу є забезпечення, згідно з вимогами Державних стандартів, реалізації права громадян та здобуття початкової, базової середньої та профільної середньої освіти.

Головними завданнями Закладу є:

˗ Створення умов для різнобічного розвитку дітей, збереження та зміцнення їх фізичного і психічного здоров’я, формування гармонійної особистості;

˗ Виховання громадянина України;

˗ Формування основних норм загальнолюдської моралі;

˗ Формування особистості здобувача освіти, розвиток його здібностей та обдарувань, наукового світогляду;

˗ Розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;

˗ Формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;

˗ Виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;

˗ Виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.

Керівництво закладом здійснювалось мною протягом 2021/2022 н. р. відповідно повноважень, які були визначені Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами, Статутом Закладу та строковим трудовим договором (контрактом).

Робота колективу у 2021/2022 н.р. була спрямована на забезпечення якості освітньої діяльності за такими основними напрямами, а саме:

● 1. Освітнє середовище. Створення безпечних і комфортних умов навчання та праці; забезпечення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації; забезпечення інклюзивного та мотивуючого до навчання освітнього простору.

● 2.Педагогічна діяльність. Ефективне планування та прогнозування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх технологій, форм організації освітнього процесу та підходів до оцінювання навчальних досягнень із метою формування ключових компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти; постійне підвищення рівня професійної компетентності та майстерності педагогічних працівників; налагодження партнерських взаємовідносин із здобувачами освіти, їх батьками та іншими законними представниками, працівниками закладу освіти; організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності.

● 3.Оцінювання здобувачів освіти. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень; використання системи оцінювання, спрямованого на моніторинг навчальних досягнень кожного здобувача освіти (йдеться про те, щоб кожен вчитель дивився на учня в динаміці; спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінки.

● 4. Управлінська діяльність. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань; формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм; ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників; організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою; формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності.

Кадрове забезпечення закладу освіти

У 2021/2022 навчальному році штатними працівниками Глевахівський ЗЗСО був забезпечений на 100%. Розстановка педагогічних працівників здійснювалась відповідно до фахової освіти освітян.

Педагогічних працівників - 75 (з них 5 сумісників) із них:

✔ 38 - мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

✔ 11 – «спеціаліст першої категорії»;

✔ 11 – «спеціаліст другої категорії»;

✔ 16 - «спеціаліст».

Педагогічні звання: «вчитель-методист» - 8, «старший вчитель» - 14.

Технічні працівники закладу – 26.

Мережа здобувачів освіти

Проектна потужність закладу – 1200 учнів.

Середня наповнюваність учнів по класах – 28 учнів.

Кількість класів – 49.

У закладі навчається 1350 учнів:

1-4 класи –598 учнів.

5-9 класи – 650 учнів.

10-11 класи –102 учня.

Проте, згідно Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ від 25.09.2020 № 2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 р. за № 1111/35394 та згідно ст. 12 п. 2 Закону України «Про повну загальну середню освіту»2. {Під час дії воєнного стану зупиняється дія положень частини другої статті 12 - див. пункт 2-1 розілу X} Кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити менше 5 учнів та більше:

- 24 учнів, які здобувають початкову освіту;

- 30 учнів, які здобувають базову чи профільну середню освіту.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:

- абзацу другого частини другої статті 12, який набирає чинності з 1 вересня 2024 року.

Також згідно п. 3 ст. 12 Закону «Кількість учнів у навчальних приміщеннях закладів освіти має відповідати вимогам санітарного законодавства та не може порушувати права учнів (педагогічних працівників) на належні, безпечні та здорові умови навчання (праці)».

Станом на цей навчальний рік кількість учнів:

- 1-4 класів складала – 30/32.

- 5-9 класів складала – 30|33.

- 10-11 складала - 30.

В 2021/2022 н.р. освіта постала перед новими викликами: пандемія коронавірусу та війна. В таких умовах освітній процес адаптовано до найбільш безпечної форми навчання – дистанційної освіти.

1. Освітнє середовище

Освітній процес у Глевахівському ЗЗСО розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2021 року та тривав по 09 червня 2022 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором закладу освіти та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2021 року по 30 грудня2021 року; ІІ семестр з 14 січня по 09 червня 2022 року.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території , а саме:

- на території закладу відсутня огорожа та відсутня система відеонагляду.

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали тощо.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, підключений до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у закладі освіти і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах закладу, крім того у фойє закладу, зонах рекреації, коридорах відкрита «гілка» безкоштовного WІ-FІ, яку учні використовують для пошуку необхідної інформації з власних ґаджетів.

Кількість учнів у навчальних приміщеннях закладу освіти має відповідати вимогам санітарного законодавства та не може порушувати права учнів (педагогічних працівників) на належні, безпечні та здорові умови навчання (праці).Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою.

Протягом 2021/2022 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку Інклюзивного центру, було організовано інклюзивне навчання у 2 класі – 2 учня, у 5 класі – 1 учень, у 6 класі – 1 учень. Організовано роботу з двома асистентами вчителів та логопедом. Також впродовж 2021/2022 навчального року наш заклад забезпечував і інші форми здобуття освіти нашими учнями. Це були як інституційна (очна, дистанційна) так і індивідуальна (сімейна (домашня), педагогічний патронаж). Так педагогічним патронажем було охоплено 10 учнів, а домашньою формою – 6 учнів.

Проте проблемою залишається облаштування окремої ресурсної кімнати для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Але це пов’язано із відсутністю окремого приміщення у закладі освіти. Тому це є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.

Безпечне освітнє середовище забезпечує: наявність безпечних умов навчання та праці комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційному благополуччю учнів, педагогів та батьків відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу.

Заклад забезпечений окремим приміщенням, у якому знаходиться їдальня. Тому під час очного навчання було організовано гаряче харчування для учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій 1 – 11 класів. Щодня було охоплено харчуванням від 400 до 450 дітей. Були складені списки дітей, яким надавалось безкоштовне харчування за кошти громади: діти-сироти, під опікою, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти учасників АТО тощо.

Продукти харчування та продовольча сировина надходили до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням становив 88 учня. Встановлена грошова вартість одноразового харчування для 1-4 класи у розмірі - 30, 00 грн.

2. Педагогічна діяльність.

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів.

Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:

 Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;

 Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;

 Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Методична робота – цілісна система заходів, які прискорюють формування педагогічного досвіду та спрямовані на всебічне підвищення професійної майстерності педагогів, на збагачення і розвиток творчого потенціалу колективу, на досягнення високих результатів навчання і виховання. На сучасному етапі розвитку освіти, організація методичної роботи має постійно творчо доповнюватися та збагачуватися, враховуючи вимоги держави і суспільства. Важливо побудувати та організувати методичну роботу таким чином, щоб кожен учитель мав змогу розкрити власні здібності та обдарування, раціонально організувати освітній процес та реалізувати свій власний педагогічний потенціал.

Методична робота в 2021/2022 навчальному році була спрямована на реалізацію/впровадження Професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)» та підготовку педагогічних працівників до впровадження з 1 вересня 2022 року Державного стандарту базової середньої освіти. Ці документи були опрацьовані на засіданнях педагогічних рад закладу та засіданнях шкільних методичних об‘єднань.

Головна мета методичної роботи у закладі передбачає зростання педагогічної майстерності педагогічного колективу і кожного зокрема, підтримку інноваційної діяльності педагогів та впровадження дієвих форм роботи з обдарованими учнями.

Уся робота з педагогічними кадрами була спрямована на розвиток їх професійних компетентностей. Це завдання реалізувалося через роботу шкільних методичних об’єднань яких в 2021/2022 році працювало 8:

✔ методичне об’єднання вчителів початкових класів – керівник Коржевська К.В.;

✔ методичне об’єднання вчителів математики та інформатики – керівник Сторожук Г.В.;

✔ методичне об’єднання вчителів української мови та літератури і зарубіжної літератури – керівник Слободська О.М.;

✔ методичне об’єднання вчителів іноземних мов – керівник Гонтар С.О.;

✔ методичне об’єднання вчителів суспільно-природничих дисциплінкерівник Цішевська С.В.;

✔ методичне об’єднання вчителів художньо-естетичного та фізичного виховання – керівник Каранда В.М.;

✔ методичні об’єднання класних керіників 1- 4 та 5-11 класів – керівники Коржевська К.В. та Подуфала І.В.

З метою підвищення рівня науково-теоретичних і методичних знань молодих спеціалістів, формування їхньої педагогічної майстерності в закладі було організовано наставництво. За п’ятьма молодими фахівцями було закріплено учителів-наставників, які допомагали їм на практиці реалізувати знання здобуті у вищих навчальних закладах.

Педагогічні працівники закладу постійно підвищують свою кваліфікацію навчаючись на курсах підвищення кваліфікації на базі: Київського обласного інституту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, Інституту педагогіки НАПН України, Інституту освітньої аналітики. Крім цього вчителі є активними слухачами вебінарів, конференцій на платформах «На урок», «Всеосвіта» та інших освітянських платформах. А також практично розвивають свої професійні компетентності працюючий в обласних майстер-класах та педстудіях, організованих КОІПОПК.

Важливим кроком у професійній діяльності педагога є атестація. В цьому навчальному році планувалося атестувати 7 педагогів, а саме: Давидчеко Н.С., Олійник І.О., Гонтар С.О., Байрах О.Л., Кияницю А.С., Шевцову Л.К., Бондаренко О.Ю. Протягом навчального року атестаційною комісією було вивчено системи та досвід роботи цих вчителів, але завершити цей процес завадили військова агресія рф. Рішенням атестаційної комісії ІІ рівня атестацію педагогічних працівників закладів Глевахівської громади перенесено на наступний рік.

Важливою складовою педагогічної діяльності вчителя є робота з обдарованими учнями. В цьому навчальному році реалізувати її було вкрай важко, спочатку із появою пандемії COVID-19, а потім із запровадженням воєнного стану. В закладі освіти у жовтні було проведено І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, в якому взяли участь 568 учнів 5-11 класів з 14 навчальних предметів. На ІІ (регіональному) етапі учні нашого закладу показали наступні результати:

І місце - 4 учня;

ІІ місце – 31 учень;

ІІІ місце – 21 учень.

На ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів:

ІІ місце - англійська мова- Бучна Марія, учениця 9-В класу, вчитель Дмітрова Л.В.;

ІІІ місця: українська мова і література: Пономарьова Вероніка, учениця 8 А класу, вчитель Прядко Л.Л.;Картава Мирослава, учениця 10 Б класу, вчитель Олійник І. О.;математика – Паничук Дмитро, учень 9 В класу, вчитель Сторожук Г.В.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи. З 2020 по 2022 триває друга фаза впровадження НУШ. Вчителі, які працюють в 1-4 класах, та адміністрація закладу пройшли відповідну професійну підготовку. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Впроваджується формувальне та рівневе оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

Разом з тим в організації методичної роботи є невирішені питання, над якими необхідно працювати у наступному році:

• кожне методичне об’єднання автономне у своїй роботі й практично не пов’язане з роботою інших методичних об’єднань;

• недостатня роль голів методоб’єднань в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в різних етапах учнівських олімпіад, конкурсах різних рівнів;

• педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях.

Протягом 2021/2022 навчального року виховну роботу закладу освіти було організовано з урахуванням основних положень Конституції України, згідно з Законами України „Про освіту”, „Про повну загальну середню освіту” та іншими законодавчими документами щодо формування у дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок, національно-патріотичного виховання, профілактики булінгу (цькування), кримінальних правопорушень, вживання наркотичних i психотропних речовин, запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми тощо.» (Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 07.08.2018 №1/9-486).

Управління виховною роботою у закладі здійснювали: заступник директора з виховної роботи Подуфала І.В., педагог-організатор Карпенко О.П., Яремчук Р.В., соціальний педагог Шевцова Л.К., практичний психолог Благовєщенська К.О.

Працюючи над виховною темою закладу: «Формування успішної особистості та створення умов для самореалізації дитини у різних видах творчої діяльності» в рамках реалізації всіх напрямків виховної роботи були проведені певні заходи, які були передбачені річним планом роботи закладу і враховували особливості виховання особистості та відображалися в системі загальношкільних заходів, органів учнівського самоврядування, роботі з батьками. Виховна робота в 2021/2022 навчальному році була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями. У 2021/2022 навчальному році було проведено відкриті виховні заходи та тематичні лінійки: «Мудрі і багаті літами» до Дня людей похилого віку та Дня ветерана (Литвин О.С.5А), «Козацькому роду нема переводу», присвячений Дню українського козацтва. (Олійник І.О. 7В), вікторина «Легенди рідного краю».(Яремчук Р.В. 6А,Мурашко А.В. 5Г), «У душах музика звучить», до Дня музики (Бондаренко О.Ю. 6Д), до Дня захисника України «Вічна слава героям! Ми низько вклоняємось їм» (Королик Н.М. 8Г), до Дня української писемності та мови «Мова єднає усіх»( Магдибор Л.М.6Б), літературне свято «Мова моя калинова» (Слобідська О.М. 5Б,Подуфала І.В.6Г), «Ми проти насилля!» до Всесвітнього дня запобігання насильства над дітьми» (Вовк О.В. 8Б,Сторожук Г.В.9В), до Дня толерантності «Толерантність – мистецтво співжиття» (Шевцова Л.К.7А,Кукла І.К. 5В), «Наш дух не зламати, свободу не вбити!» (Кириченко М.П. 9А, Лущик Т.М. 8Д), «Вічна пам'ять змореним голодом» пам’яті початку масового голоду в Україні» ( Карпенко О.П. 9Б), до Дня Андрія Первозванного «Вечорниці у шкільній світлиці» (Кожевнікова М.Л 9Г), «Свята зимового циклу» (Пашко С.І. 6В), «Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас». До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. (Гонтар С.О.7Г), «Правовий брейн-ринг» До Місячника правових знань (Благовещенська К.О.8В), День пам'яті героїв Крут Історичний калейдоскоп «Волі народної дзвін» (Вовк О.В.8б), «Землю сонце прикрашає, а людину - праця» (Слобідська О.М. 5В), «Нумо дівчата!» (Шевцова Л.К.7А), виховний урок на тему "Суд над цигаркою" (9Б КарпенкоО.П.), віртуальна подорож видатними місцями України (Пашко С.І.6В), правильний вибір професії - запорука життєвого успіху" (Аврамішина О.В. 11А), брейн-ринг «Земля у нас одна» (Кириченко М.П. 9А), «В здоровому тілі - здоровий дух» (Кожевнікова М.Л.9Г), до Дня пам’яті та примирення в Україні Патріотична мандрівка «Не загасити пам’яті вогонь…» ( Лущик Т.М. 8Д), родинне свято до Дня Матері «Ми вдячні Богові за маму» (Литвин О.С.5А).

Особлива увага в закладі приділялася національно-патріотичному вихованню. Стратегічні підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді в системі освіти визначено Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки» та від 30 червня 2021 р. № 673 «Державну цільову соціальну програму до національно-патріотичного виховання на період до 2025 року». Протягом 2021/2022 навчального року у закладі були проведені наступні заходи:

- До Дня захисника України: єдина година спілкування до Дня захисника України «Слава героям України» Олійник І.О.7В клас; випуск газет учнів 5-7 класів «Свято Покрови та День українського козацтва: історія та сучасність»; конкурс малюнків 1-4 класи «Дякую солдатам за мирне небо!»; виставка квіткових композицій з природного матеріалу.

- Пройшли заходи до Дня Гідності та Свободи України: онлайн-конкурс читців патріотичних віршів до Дня гідності та свободи серед учнів початкових класів, акція « Долонька єдності», конкурс плакатів «Україна - вільна країна» серед учнів 5-11 класів також проведена акція «Запалимо свічки за єдину Україну» з метою вшанування пам’яті загиблих за гідність та свободу в Україні.

- Проведені до Дня українського добровольця в онлайн режимі наступні заходи: бесіди за темою «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця» Яремчук Р.В.6А, Вовк О.В.8Б, тематичні уроки з історії України «З вдячністю за світле майбутнє», учні 10А класу переглянули відеофільм «Добровольці».

- Виховна робота в умовах воєнних дій продовжувалася і в онлайн форматі. Класні керівники в мережі FB висвітлювали заходи-марафони до Дня вишиванки, Дня сім’ї, Дня захисту дітей. Відбулося привітання з Днем пам’яті та примирення та Днем перемоги у другій світовій війні, пройшов урок історії України в 10 класах: "Масові репресії в нашому краї".

- До Дня Небесної сотні пройшли: тематичні уроки пам'яті «А сотню вже зустріли небеса» Гонтар С.О. 7Г, перегляд учнями 9х класів документальних фільмів з обговоренням, присвячених подвигу Героїв Небесної Сотні, шкільна акція «Небесна Сотня – Герої сьогодення».

- Заходи до Дня Соборності України: флешмоб «Україна – єдина соборна держава», урок-квест «Соборність рідної землі основа нації й держави» (Подуфала І.В.6Г), перегляд фільму «Свято Злуки. Політика пам’яті» учнями 11х класів Мороз Т.В.,Аврамішина О.В.

- До Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС проведені: онлайн відео-спогад «Чорнобиль – хроніка важких тижнів». Кукла І.К.5В, відеопрезентація «Дзвони Чорнобиля» для 7-8 класів, єдиний тематичний онлайн-урок по класах «Мій біль – Чорнобиль».

- До Дня пам’яті та примирення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для учнів закладу в режимі онлайн класні керівники провели виховну годину " Пам'ять єднає покоління". Пройшли онлайн заходи до Дня Європи в Україні: віртуальна подорож країнами Європи для 8-9 класів, інформаційний вісник «Україна – центр Європи» Цішевська С.В.10Б.

Окрім цих заходів учні брали активну участь в різноманітних обласних та Всеукраїнських конкурсах організованих Центром творчості дітей та юнацтва. Переможці конкурсів Глевахівського ЗЗСО на рівні ОТГ, а саме:

1.Висоцька Олеся, 4В «Об’єднаймося, брати мої» ІІ місце.

2.Мальковська Уляна, 7Г «Об’єднаймося, брати мої» І місце.

3.Хрус Олександра, 4В «Made in Kyiv region»,«Казки народів світу» І місце.

4.Висоцька Олеся, 4В«Made in Kyiv region» «Казки народів світу» ІІ місце.

5.Небесна Ніка, 4Б «Made in Kyiv region» «Казки народів світу» ІІІ місце.

6.Мальковська Уляна,7Г«Made in Kyiv region»«Казки народів світу» І місце.

7.Сідоренко Аліна, 6А«Made in Kyiv region» «Казки народів світу» Подяка.

8.Дємідова Інна, 10Б «Made in Kyiv region» «Казки народів світу» Подяка.

9.Мартолог Вікторія, 2Г «Калиновий дзвін» І місце.

10.Зазека Вікторія, 4Б «Калиновий дзвін» ІІ місце.

11.Модлінський Іван, 3В «Калиновий дзвін» ІІ місце.

12. Бууд Мілана, 5Г «Калиновий дзвін» ІІІ місце.

13.Боровик Вікторія, 8А «Калиновий дзвін» ІІ місце.

14.Прокопчук Ярослава, 9А «Калиновий дзвін» ІІ місце.

15.Коцюбанська Діана ,7Б «Калиновий дзвін» ІІІ місце.

16.Тищенко Софія, 8 А «Калиновий дзвін» ІІІ місце.

17.Пурикін Єгор, 3А «Новорічна композиція» І місце.

18.Коваленко Мілена, 1Г «Новорічна композиція» Подяка.

19.Кузьменко Дар'я, 1Г «Новорічна композиція» ІІ місце.

20.Коцюбанська Діана, 7Б «Новорічна композиція» ІІ місце.

21.Прокоп'єва Софія, 6Б «Новорічна композиція» Подяка.

22.Кривошея Максим, 9А «Новорічна композиція» І місце.

23.Баранова Дарина, 1Д «Право очима дітей» ІІ місце.

24.Команда ерудитів «Інтелектуальний марафон» ІІІ місце.

25.Фокшек Софія, 4Є «Український сувенір» І місце.

26.Подуфала Софія, 4Є «Український сувенір» ІІ місце.

27.Щербакова Кіра, 5г «Моя Україно» І місце.

28.Лесюк Дар’я, 3В «Неосяжна моя, Україно» ІІ місце.

29.Шкляр Уляна, 3В «Неосяжна моя, Україно» І місце.

Переможці на обласному рівні:

1.Сідоренко Аліна, 6А«Космічні фантазії» І місце.

2.Мальковська Уляна , 7Г«Космічні фантазії» «Made in Kyiv region» «Казки народів світу» ІІІ місце.

3.Хрус Олександра , 4В«Made in Kyiv region» «Казки народів світу» ІІ місце.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Виховна робота під час військового стану проходила на платформі Google Classroom у формі відеоуроків, он лайн спілкування, обговорення цікавих постерів, інтернет-конкурсів, перегляду суспільних проєктів.

Результати роботи публікувалися на сторінці нашого закладу освіти у Фейсбук:

1.Фотовернісаж «Ні – війні!».

2. Квест-гра «Країна здоров’я».

3.Квест-гра«Великодня історія».

4. Фотоквест «Земля з мого вікна» до Дня Землі.

5. Квест до Дня матері.

6.Години спілкування: «Техніка безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів».

7. Фотоквест до міжнародного Дня сім’ї.

8. Акція «Жива вишиванка».

9. Участь у Всеукраїнському онлайн-уроці із мінної безпеки.

10. Фоточелендж «Щасливі діти Київщини».

11. Флешмоб «Прикрась життя українською».

12. Останній дзвоник – 2022 онлайн.

Значну увагу протягом року приділяли роботі Ради профілактики правопорушень, профілактиці булінгу у закладі та роботі з попередження випадків насильства, торгівлі людьми. Відповідно до річного плану роботи та плану заходів щодо профілактики правопорушень дітей та учнівської молоді проводилися відповідні тематичні заходи:

- Лекції, бесіди, усні журнали на теми: «Домашнє насильство», «Рабство та його сучасні прояви», «Насильство – аспекти, проблеми, відповідальність, шляхи уникнення», "Мій вибір: життя без насильства», "Робота за кордоном: міфи та факти”(класні керівники) - Створення учнями 9х класів буклетів для школярів «Стоп - булінг».

- Заняття з елементами тренінгу «Як не стати жертвою насильства» ( соц.педагог Шевцова Л.К.).

- «Кібербулінг: агресія в Інтернеті» (Психолог Благовєщенська К.О).

- Активізація роботи щодо залучення підлітків та юнацтва до дитячих та молодіжних спортивних об’єднань.

- Активізація роботи батьківського лекторію з питань правової освіти та виховання (ЗДВР Подуфала І.В) та інші…

Для формування правосвідомості, попередження наркоманії, алкоголізму, девіантної поведінки, були організовані зустрічі з представниками служби у справах дітей та сім'ї Глевахівської селищної ради Дубоділом В.А., та працівниками поліції Ювенальної превенції, на яких обговорювали згубний вплив груп в соціальних мережах, була проведена бесіда на тему: «Як не стати жертвою правопорушення?». На зустрічі наголошувалось на необхідності відповідального ставлення до навчання та відвідування учнями занять. Неповнолітнім, схильним до вчинення правопорушень, було приділено особливу увагу та роз’яснено, що у разі порушення вимог законодавства до них можуть бути застосовані заходи як виховного, так і правового впливу. З метою запобігання тенденцій розширення ризиків і загроз впливу на соціально-психологічну безпеку особистості педагоги отримали рекомендації щодо профілактики суїцидальної поведінки серед здобувачів освіти. Бесіди з учнями мали на меті формувати у них ефективні стратегії поведінки в таких ситуаціях, вчили, як захистити себе і допомогти іншому.

Профорієнтаційна робота в 2021/2022 навчальному році проводилася як в очному так і в дистанційному форматі. Проведені профорієнтаційні заходи з випускниками 9х, 11х класів стосовно вступної кампанії в 2022 році та специфічні умови навчання у вищих закладах.

Проводилася цілеспрямована профілактична робота з безпеки життєдіяльності з учасниками освітнього процесу. Видані накази, які стосуються питань безпеки життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму, ці питання систематично розглядалися на нарадах при директорові, педагогічних радах Переглянуті програми вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів, проведені первинні, цільові, позапланові інструктажів з безпеки життєдіяльності, проведені первині інструктажі з безпеки життєдіяльності учнів на початку занять в кабінетах інформатики, фізики, хімії, біології, лабораторіях, майстернях, спортзалах тощо. Для удосконалення профілактичної роботи щодо запобігання дитячого травматизму серед вихованців класними керівниками проводився комплекс бесід з питань дорожнього руху; протипожежної безпеки; запобігання отруєнь; безпеки при користуванні газом; безпеки з вибухонебезпечними предметами; безпеки на воді; безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму.

В рамках тижнів БЖД у закладі були організовані та проведені заходи щодо закріплення основних знань з педагогічними працівниками «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (наказ Міністерства освіти і науки України від 16.05.2019 року № 659, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 червня 2019 р. за N 612/33583). Медичною сестрою закладу Данилишиною Г.В. проведене практичне заняття для учнів «Надання першої допомоги при нещасному випадку», переглянули відеофільм «Правила поведінки в екстремальних ситуаціях», для учнів 1-4 класів пройшли мультгодини «Безпека нашого життя». Розроблена Циклограма проведення комплексу бесід (занять) із попередження дитячого травматизму класними керівниками 1-11 класів, яка охоплює всі сфери безпеки, а саме: комплекс бесід з ПДР, повторення правил протипожежної безпеки, під час користування газом, електроприладами, ВНП, безпеки на воді із попередження дитячого травматизму для учнів 1-11 класів: «Небезпека вдома, на вулиці», «Небезпека при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами», «Безпека на дорогах», «Правила поведінки під час пожеж», «Наслідки ураження електричним струмом», «Правила безпеки при користування газоприладами» «Правила поведінки при користуванні вибухонебезпечними речовинами», «Правила поводження з ВНП, невизначеними предметами та речовинами».

На період запровадження воєнного стану в Україні ( Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні») в школі, на постійній основі, проходить інформування учасників освітнього процесу та працівників (онлайн зустрічі, хвилинки спілкування)про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації; презентовано чат бот «У разі надзвичайної ситуації або війни», в якому зібрані поради, як захистити себе у кризовій ситуації. Також адміністраторами групи ФБ розповсюджується корисні поради від UNICEF Ukraine «Важливо, як ніколи», «Дітям про вибухонебезпечні предеми»; ДСНС України «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати»; базові правила поведінки та як діяти в разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів у серії коміксів «Мінна безпека не без ПЕКа» в-ва «Ранок».

Проведені цільові профілактичні заходи, інструктажі напередодні літніх канікул, доведені до відома батьків у класних групах.

Основою формування учнівського колективу є наявність такої діяльності як учнівське самоврядування. Члени учнівського самоврядування брали активну участь у проведенні загальношкільних свят та лінійок, а саме: Свято першого дзвоника, Акції «Голуб миру», Кастинг на ведучих шкільної радіостудії "Hlevakha city school", Конкурс відео кліпів «Здоровим бути модно!» , Шоу-програма вишуканості та елегантності «Містер Winter - 2021», Участь у Всеукраїнському проєкті «Мрій і Дій».

Для того, щоб залучити молодші класи до активного життя у закладі членами учнівського самоврядування були організовані динамічні перерви, тематичні виховні години, агітаційні хвилинки та години спілкування.

Традиційно наприкінці навчального року відбулося свято Останнього дзвоника у режимі он лайн, до якого доєдналися не тільки учні, а й спільнота педагогів та батьків.

Також протягом року у нашому закладі учні мали змогу відвідувати гуртки, а саме:

- вихованці гуртка «Робототехніка» (керівник Кияниця А.С.), які власноруч конструювали, будували діючі пристрої і моделі, оволоділи знаннями з інформаційних технологій, електротехніки та електроніки;

- спортивно-туристичний гурток «Вертикаль», під керівництвом Антосюка С.В., який має фізкультурно-спортивну спрямованість, орієнтовану на активне залучення дітей і підлітків до здорового способу життя. Вихованці мали можливість ознайомитися з технікою і тактикою пішохідного туризму на місцевості та іншою цікавою інформацією що стосується туризму;

- вихованці гуртків «Баскетбол» та «Волейбол», керівники Михайленко Л.І., Каранда В.М., в іграх і діях із м’ячем вдосконалювали навички більшості основних рухів. Вихованці гуртка «Настільний теніс», керівник Проценко О.В., дізналися про історію виникнення і розвитку настільного тенісу,навчилися діяти в парі, навчилися особливості особливості гри, її місце та роль у системі фізичного виховання;

- актуальним та корисним є гурток «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації», керівник Шевцова Л.К., учні відвідуючи його дізнаються про особливості конфліктних ситуацій, способи їх вирішення та запобігання;

- гурток «М’яка народна іграшка”, керівник Аландаренко А.М., вихованці поглиблюють знання про види декоративно-прикладного мистецтва, промисли народної іграшки, ознайомлюються з технікою виготовлення іграшок-сувенірів, отримують знання про інструменти, прилади, пристосування та безпечні прийоми користування ними;

- військово-патріотичний гурток «Джура», керівник Хомін А.С. є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання дітей та молоді.

Усю виховну роботу колектив спрямовував на те, щоб допомогти здобувачам освіти розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році. Внаслідок системи освітніх заходів, які проводяться в навчальному закладі, сформувалась модель випускника – самодостатнього, цілеспрямованого, патріотично налаштованого, освіченого, творчого, різносторонньорозвинутого українця, громадянина своєї держави.

3. Система оцінювання

Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2021/2022 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2021/2022 навчальний рік.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2021/2022 навчального року із 1350 учнів 1-11 класів:

✔ 598 учнів 1-4 класів оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;

✔ 1310 учнів переведено на наступний рік навчання;

✔ 4 учні закінчили навчання за інклюзивною формою, 6 учнів за домашньою формою; 10 учнів за індивідуальною формою;

✔ 74 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;

✔ 7 учнів отримали свідоцтво про повну загальну середню освіту з відзнакою та нагороджені золотими медалями; ✔ 2 учнів отримали свідоцтво про повну загальну середню освіту з відзнакою та нагороджені срібними медалями; ✔ 14 учнів отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою;

✔ не атестованих учнів немає.

Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагоги розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Також застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному та рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні), поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом всі здобувачі освіти були звільнені від ДПА.

4. Управлінські процеси закладу освіти

Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення плануються у Стратегії розвитку закладу освіти. Тому у 2021/2022 навчальному році адміністрація закладу освіти разом із експертною групою підготувала проєкт Стратегії розвитку на 2022-2027 роки для удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої стратегії з урахуванням якісних змін у державі.

Протягом цього року адміністрація закладу розробила та затвердила низку положень щодо якісної освітньої діяльності колективу, а саме:

Положення про академічну доброчесність;

Положення про загальні збори трудового колективу;

Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП;

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти;

Положення про дистанційну форму навчання.

Необхідно також зазначити, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2021/2022 року здійснювався частково, що певною мірою пов’язано із карантинними обмеженнями та введенням воєнного стану. Цього навчального року адміністрацією здійснювалося вивчення системи роботи тих вчителів, що повинні були атестуватись, також протягом навчального року систематично адміністрацією перевірявся стан ведення журналів згідно Інструкції, щоденників, здійснювалася перевірка ведення зошитів.

У січні 2022 року була затверджена Номенклатура справ, яка регулює документообіг закладу освіти.

Особливу увагу, як керівник, хочу звернути на фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладу.

Протягом липня 2021 року по лютий 2022 року були проведені наступні роботи:

✔ У серпні 2021 року для наших наймолодших школярів, першокласників, було придбано новенькі шкільні меблі: парти та стільці, комп’ютерну техніку.

✔ У серпні – вересні 2021 року було проведено капітальний ремонт харчоблоку, а саме: встановлення сучасної техніки (пароконвектомат, шафа жарочна, сковорода електрична, машина картоплеочисна, овочерізка, вітрина холодильна, марміт перших блюд, шафа холодильна, ларь морозильний); закупівля посуду; заміна електрики, водопостачання, укладена плитка на підлозі, заміна освітлення тощо.

✔ У серпні 2021 року проведено капітальний ремонт даху харчоблоку.

✔ Встановлена система (монтаж та пусконалагоджування) звукового обладнання закладу освіти.

✔ У серпні 2021 року виготовлено Технічний паспорт на громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами за адресою смт. Глеваха,вул. Вокзальна, 20 (Глевахівський ЗЗСО).

✔ У вересні 2021 року проведено капітальний ремонт з улаштування зовнішнього блискавкозахисту Глевахівського ЗЗСО (електромонтажні роботи) з виготовленням технічної документації.

✔ Проведено електрику та встановлено комп’ютери з метою проведення навчальних занять з предмету «Інформатика» для учнів початкової ланки у приміщенні бібліотеки.

✔ Проведені ремонтні роботи у кабінеті №230.

✔ У листопаді 2021 року проведено поточний ремонт вимощення Будинку №2.

✔ Проведено поточний ремонт підлоги навчального кабінету.

✔ Проведено поточний ремонт покрівлі закладу (центральний вхід).

✔ Проведено поточний ремонт улаштування стелі класу (початкова ланка).

✔ Проведено чищення зовнішньої каналізаційної мережі закладу освіти.

✔ Забезпечено технікою та обладнанням: ламінатор (2 штуки), БФП Епсон (4 штуки), екран настінний (2 штуки), БФП Епсон кольоровий (1 штука), Комплект обладнання для кабінетів технологій (1 комплект).

✔ У січні 2021 року за спонсорські кошти було придбано доменне ім’я сайту для закладу освіти. Проте у зв’язку із останніми подіями та неможливістю запустити сайт, заплановано це зробити у серпні 2022 року. Тому уся інформація щодо фінансової звітності та матеріально – технічного забезпечення буде висвітлено на сайті закладу освіту у серпні 2022 року.

✔ Придбано наступні матеріали: канцтовари, медикаменти, миючі засоби тощо.

Хочу зазначити, що на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішувати:

Облаштування підвального приміщення під укриття (бомбосховище).

Встановлення огорожі навколо закладу освіти.

Встановлення відеонагляду.

Часткове перекриття даху над вчительською.

Капітальний ремонт спортивного залу.

Ремонт фойє першого поверху.

Ремонт коридорів та реакреацій третього та другого поверхів.

Усунення пошкоджень покриття перед закладом.

Покращення технічного та методичного забезпечення навчальних кабінетів. Продовжувати забезпечення комп’ютерною технікою 10-11 класи з метою якісного впровадження профільної освіти.

Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Результати анкетування, свідчать в загальному про сприятливий психологічний клімат у колективі.

Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений офіційний сайт, проте як я вже говорила функціонувати він почне із серпня 2022 року. На ньому буде висвітлено вищезгадана публічна інформація, яка буде знаходитись у рубриці «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти».

Заклад використовує платформу «Нові знання», з 1 вересня 2022 року повністю переходить на електронні журнали, для проведення дистанційного навчання використовує Clasroom.

Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.

Як директор закладу у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, намагаюсь створювати необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

Висловлюю щиру подяку за співпрацю:

учням – за бажання вчитися;

учителям — за творчість, за любов до своєї професії;

батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю;

технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на її території.

Я вірю у розвиток нашого навчального закладу, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого майбутнього Глевахівського Академічного ліцею, який має реорганізуватись згідно законодавства з 1 вересня 2022 року.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень